Uruguai me yje Koreja e Jugut e ndal

Botërori 2022, Grupi H:
Uruguaj – Kore e Jugut 0-0

Ka nisur zyrtarisht gara edhe në Grupin H të ‘Katar 2022’ për Uruguajin dhe Korenë e Jugut. Dy skuadrat u ndanë në barazim pa gola duke marrë nga 1 pikë në start.

Një sfidë me ritëm por me rrjeta të paprekura. Uruguajanët më kërkues dhe këmbëngulës por finalizimi u mungon ashtu sikurse dhe Koresë së Jugut që në rastet e pakta të krijuara nuk mundi të realizonte.

Kështu me nga 1 pikë në këtë ndeshje të parë të grupit skuadrat pozicionohen në dy vendet e para në pritje të Portugali – Ganë që starton në 17:00.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!