Kroacia ndalet pa gola me Marokun

Marok- Kroaci sot në një duel për Grupit F në Kupën e Botës që po zhvillohet në Katar, u ndalen te shifrat 0-0.

Pak emocione në takimin e parë të ditës së sotme luajtur në 11:00 në Al Bayt të Khorit. Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme që nga fillimi i lojës e deri në fund teksa rastet për shënim ishin me pikatore.

Maroku i mbështetur nga shumë tifozë në shkallë, ishte i pari që kërcënoi në pjesën e dytë, ndërsa në minutën e 50-të Nousair Mazraoui goditi me kokë nga e majta, por portieri i Dinamos së Zagrebit Dominik Livakoviç u përgjigj mjaft mirë.

Kroatët shaqen rrezikshëm në minutën e 64-ët me Luka Modriç.Kërcënues Maroku me një goditje standarte. protagonst Zijec dhe hakimi me lojtarin e PSG-së i cili goditi mjaft mirë me Livakoviç që ndali me vështirësi.

Në fund, dukshëm mendësia për të ruajtur pikën e parë për të dyja skuadrat. Kroacia disi e ‘vjetër’ nuk u shfaq në lartësi. Modriç u shpall njeriu i ndeshjes por a mjafton?

Pas këtij rezultati Grupi F bëhët i vështirë për të dyja skuadrat.Aty ku gjëndën Beligjika dhe Kanadaja përballja mes tyre sot në 20:00./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!