Java e 12-të, formacionet…

Java e 12-të e Abissnet Superiore starton sot me 3 sfida mjaft të rëndësishme, mes tyre edhe klasikja e futbollit shqiptar, Vllaznia – Tirana, që do të luhet në “Selman Stermasi”.

Prej orës 13:00 në fushë do të zbresin gjithashtu Egnatia përballë Laçit me Shpëtim Duron që gjen kundër ish-skuadrën e tij si dhe Kastrioti ndaj Kukësit.

Janë publikuar formacionet zyrtare të 3 sfidave të orës 13:00:

Laçi – Egnatia

EGNATIA: Sherri; Agbekpornu, Atanda, Malota; Lila, Hamzat, Fernando, Zejnullai, Musta; Xhekson, Camaj. Tr: Shpëtim Duro.

LAÇI: Dajsinani; Roganoviç, Velkovski, Turkaj; Ziko, Borisjuk, Ujka, Spahiu, Cucin; Mazrekaj, Adeleke Akiniemi. Tr: Dejan Vukiçeviç.

Vllaznia – Tirana

TIRANA: Bekaj; Toshevski, Najdovski, Behiratçe, Ismajlgeci; Limaj, Aleksi, Kallaku; Hasani, Patrik, Xhixha. Tr: Orges Shehi.

VLLAZNIA: Zogoviç; Gurishta, Juriç, Bulatoviç, Hakaj; Alivoda, Boshnjaku, Jonuzi; Mala, Aralica, Herald Marku. Tr: Mirel Josa.

Kastrioti – Kukësi

KASTRIOTI: Sali, A. Selmani, Karakaçi, Greca, Onanuga, Hasani, S. Slemani, Kodra, Prenkoçeviç, Stojanoviç, Zogaj. Tr: Emiljano Çela

KUKËSI: Brozi, Bytyçi, Ferreira, Kardozo, Haxhiu, Abdou, Gj. Taipi, Ndreca, Sh. Taipi, Basa, Barbosa.Tr: Enkelied Dobi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!