Transfermarkt/ Tirana e Partizani vlejnë njësoj

Futbollisti me vlerën më të madhe Redon Xhixha me 550 mijë euro. Ndjek Xhuliano Skuka me 500 mijë euro.

Sipas përditësimit të fundit të ‘Transfermarkt’, klubet shqiprae vlerësohen në total me 42.25 milion euro.

Në krye gjëndën Tirana dhe Partizani. Dy të mëdhatë e futbollit shqiptar janë për herë të parë gjatë këtij edicioni në kuotë të barabartë vlerash. Ajo është 5.80 milion euro.

Në vend të tretë gjëndet Kukësi me 4.93. Ndjekin Vllaznia e Laçi përkatësisht me 4.73 dhe 4.15 milion euro./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!