Elmas: Po shkruajmë historinë, sjellim titullin në Napoli

Maqedonasi verior nga Shkupi, Elif Elmas, prej 4 sezonesh te Napoli, foli drejtpërdrejt sot në Kiss Kiss Napoli, gjatë Radio Goal:

Elmas:

Për koreno jugorin Kim: “Kemi bërë diçka të mrekullueshme deri më tani. Jemi një grup shumë i bashkuar, futbolli ynë është i bukur, shpresojmë të vazhdojmë kështu deri në fund. Unë kam shumë lidhje me Kim, e njoh prej kohësh sepse luante në Turqi. Koreani është një djalë shumë i mirë dhe një lojtar shumë i fortë”.

Për Napoli-Empoli: “Ne ishim të mirë në ruajtjen e qetësisë pavarësisht vështirësive të hasura për të gjetur rrugën drejt rrjetës. Për më tepër, kushdo që merr përsipër bën diferencën siç ndodhi në ndeshjen shtëpiake kundër toskanëve. Të gjithë duam të bëjmë mirë. Stërvitemi mirë, qëndrojmë bashkë çdo ditë, përpiqemi të bëjmë më të mirën duke ndjekur udhëzimet e trajnerit”.

Për Atalanta-Napoli: “Bëra një gol të rëndësishëm. Thjesht mendova të mos bëja gabime, e dija se do të ishte vendimtare. Nuk ishte e lehtë të mposhte Atalantën, por ne kemi besim te vetja. Ishim të bindur që goli do të vinte. Jo të gjithë fitojnë në Bergamo”.

Për Napoli-Udinese: “Ne u stërvitëm, dhamë gjithçka. Ne e dimë se është një lojë që vlen shumë, ne duam të fitojmë. Ne synojmë ta mbyllim këtë pjesë të parë të kampionatit duke fituar tre pikët “. Për Champions League:” Nuk e mendojmë tani, ka ende shumë kohë. Prioriteti tani është Udinese”.

Për pushimin: “Puza nuk të bën keq, përkundrazi. Disa lojtarë të dëmtuar mund të shërohen dhe të bëjnë mirë në pjesën tjetër të kampionatit”.

Për Spalettin: “Trajneri më befasoi dy orë para ndeshjes kundër Atalantës. Mendova se nuk do të filloja, por Luciano Spalletti ma komunikoi dhe unë isha gati”.

Për Kvaratskhelia: “Ai po bën terapi, shpresoj që të vazhdojë të jetë mirë. Kampionati i tij deri tani ka qenë i jashtëzakonshëm”.

Për Scudetton: “Ne të gjithë ëndërronim futbollin italian që kur ishim fëmijë. Shpresojmë të shkruajmë historinë, të arrijmë të kurorëzojmë ëndrrën tonë në këtë qytet të mrekullueshëm që është Napoli”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!