‘Katar 2022’/ Formati i plotë i kalendarit të Botërorit

Edicioni i 22-të/ Speciale nga ‘Sportiim.al’

Katar 2022 ngre siparin të dielën e 20 nëntorit. Kompeticioni më magjik i futbollit global nis me të zotët e shtëpisë Katarin i cili përballet me Ekuadorin me start në 17:00.

Kalendari i plotë i ndeshjeve të këtij Botërori të veçantë që zhvillohet në dimër vijon si më poshtë:

• Faza e grupeve: 20 nëntor – 2 dhjetor

• Raundi 1/16: 3 dhjetor – 6 dhjetor

• Çerekfinalet: 9-10 dhjetor

• Gjysmëfinalet: 13-14 dhjetor

• Vendi i tretë dhe i katërt: 17 dhjetor

Finalja: 18 dhjetor

GRUPI A (Katar, Ekuador, Senegal, Holandë)

20 nëntor
Katar – Ekuador 17:00

21 nëntor
Senegal – Holandë 17:00

25 nëntor
Katar – Senegal 14:00
Holandë – Ekuador 17.00

29 nëntor
Holandë – Katar 16:00
Ekuador – Senegal 16:00

GRUPI B (Angli, Iran, Shtetet e Bashkuara, Uells)

21 nëntor
Angli – Iran 14:00
SHBA – Uells 20:00

25 nëntor
Angli – SHBA 20:00
Uells – Iran 11:00

29 nëntor
Uells – Angli 20:00
Iran – SHBA 20:00

GRUPI C (Argjentinë, Arabi Saudite, Meksikë, Poloni)

22 nëntor
Argjentinë – Arabi Saudite 11:00
Meksikë – Poloni 17:00

26 nëntor
Argjentinë – Meksikë 20:00
Poloni – Arabi Saudite 14:00

30 nëntor
Poloni – Argjentinë 20:00
Arabi Saudite – Meksikë 20:00

GRUPI D (Francë, Australi, Danimarkë, Tunizi)

22 nëntor
Francë – Australi 20:00
Danimarkë – Tunizi 14:00

26 nëntor
Francë – Danimarkë 17:00
Tunizi – Australi 11:00

30 nëntor
Tunizi – Francë 16:00
Australi – Danimarkë 16:00

GRUPI E (Spanjë, Kosta Rika, Gjermani, Japoni)

23 nëntor
Spanjë – Kosta Rika 17:00
Gjermani – Japoni 14:00

27 nëntor
Spanjë – Gjermani 20:00
Japoni – Kosta Rika 11:00

1 dhjetor
Japoni – Spanjë 20:00
Kosta Rika – Gjermani 20:00

GRUPI F (Belgjikë, Kanada, Marok, Kroaci)

23 nëntor
Belgjikë – Kanada 20:00
Marok – Kroaci 11:00

27 nëntor
Belgjikë – Marok 14:00
Kroaci – Kanada 17:00

1 dhjetor
Kroaci – Belgjikë 16:00
Kanada – Marok 16:00

GRUPI G (Brazil, Serbi, Zvicër, Kamerun)

24 nëntor
Brazil – Serbi 20:00
Zvicër – Kamerun 11:00

28 nëntor
Brazil – Zvicër 17:00
Kamerun – Serbi 11:00

2 dhjetor
Kamerun – Brazil 20:00
Serbi – Zvicër 20:00

GRUPI H (Portugali, Gana, Uruguai, Kore e Jugut)

24 nëntor
Portugali – Ganë 17:00
Uruguai – Kore e Jugut 14:00

28 nëntor
Portugali – Uruguai 20:00
Kore e Jugut – Ganë14:00

2 dhjetor
Kore e Jugut – Portugali 16:00
Ganë – Uruguai 16:00

RAUNDI 1/16:

3 dhjetor
Çifti 1: 1A – 2B 16:00
Çifti 2: 1C – 2D 20.00

4 dhjetor
Çifti 3: 1D – 2C 16:00
Çifti 4: 1B – 2A 20:00

5 dhjetor
Çifti 5: 1E – 2F  16:00
Çifti 6: 1G – 2H 20:00

6 dhjetor
Çifti 7: 1F – 2E  16:00
Çifti 8: 1H – 2G  20:00

ÇEREKFINALE

9 dhjetor
1: Fituesi i çiftit 5 – Fituesi i çiftit 6  16:00
2: Fituesi i çiftit 1 – Fituesi i çiftit 2  20:00

10 dhjetor
3: Fituesi i çiftit 7 – Fituesi i çiftit 8 16:00
4: Fituesi i çiftit 3 – Fituesi i çiftit 4  20:00

GJYSMËFINALET

13 dhjetor

Gjysmëfinalja 1:  Fituesi 2 – Fituesi 1 20:00

14 dhjetor

Gjysmëfinalja 2: Fituesi 4 – Fituesi 3  20:00

VENDI 3 DHE 4

17 dhjetor

Humbësi i gjysmëfinales 1 – Humbësi i gjysmëfinales 2  16:00

FINALJA

18 dhjetor

Fituesi i gjysmëfinales 1 – Fituesi i gjysmëfinales 2  16:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!