‘Katar 2022’/ Formati i plotë i kalendarit të Botërorit
Edicioni i 22-të/ Speciale nga ‘Sportiim.al’
Katar 2022 ngre siparin të dielën e 20 nëntorit. Kompeticioni më magjik i futbollit global nis me të zotët e shtëpisë Katarin i cili përballet me Ekuadorin me start në 17:00.
Kalendari i plotë i ndeshjeve të këtij Botërori të veçantë që zhvillohet në dimër vijon si më poshtë:
• Faza e grupeve: 20 nëntor – 2 dhjetor
• Raundi 1/16: 3 dhjetor – 6 dhjetor
• Çerekfinalet: 9-10 dhjetor
• Gjysmëfinalet: 13-14 dhjetor
• Vendi i tretë dhe i katërt: 17 dhjetor
• Finalja: 18 dhjetor
GRUPI A (Katar, Ekuador, Senegal, Holandë)
20 nëntor
Katar – Ekuador 17:00
21 nëntor
Senegal – Holandë 17:00
25 nëntor
Katar – Senegal 14:00
Holandë – Ekuador 17.00
29 nëntor
Holandë – Katar 16:00
Ekuador – Senegal 16:00
GRUPI B (Angli, Iran, Shtetet e Bashkuara, Uells)
21 nëntor
Angli – Iran 14:00
SHBA – Uells 20:00
25 nëntor
Angli – SHBA 20:00
Uells – Iran 11:00
29 nëntor
Uells – Angli 20:00
Iran – SHBA 20:00
GRUPI C (Argjentinë, Arabi Saudite, Meksikë, Poloni)
22 nëntor
Argjentinë – Arabi Saudite 11:00
Meksikë – Poloni 17:00
26 nëntor
Argjentinë – Meksikë 20:00
Poloni – Arabi Saudite 14:00
30 nëntor
Poloni – Argjentinë 20:00
Arabi Saudite – Meksikë 20:00
GRUPI D (Francë, Australi, Danimarkë, Tunizi)
22 nëntor
Francë – Australi 20:00
Danimarkë – Tunizi 14:00
26 nëntor
Francë – Danimarkë 17:00
Tunizi – Australi 11:00
30 nëntor
Tunizi – Francë 16:00
Australi – Danimarkë 16:00
GRUPI E (Spanjë, Kosta Rika, Gjermani, Japoni)
23 nëntor
Spanjë – Kosta Rika 17:00
Gjermani – Japoni 14:00
27 nëntor
Spanjë – Gjermani 20:00
Japoni – Kosta Rika 11:00
1 dhjetor
Japoni – Spanjë 20:00
Kosta Rika – Gjermani 20:00
GRUPI F (Belgjikë, Kanada, Marok, Kroaci)
23 nëntor
Belgjikë – Kanada 20:00
Marok – Kroaci 11:00
27 nëntor
Belgjikë – Marok 14:00
Kroaci – Kanada 17:00
1 dhjetor
Kroaci – Belgjikë 16:00
Kanada – Marok 16:00
GRUPI G (Brazil, Serbi, Zvicër, Kamerun)
24 nëntor
Brazil – Serbi 20:00
Zvicër – Kamerun 11:00
28 nëntor
Brazil – Zvicër 17:00
Kamerun – Serbi 11:00
2 dhjetor
Kamerun – Brazil 20:00
Serbi – Zvicër 20:00
GRUPI H (Portugali, Gana, Uruguai, Kore e Jugut)
24 nëntor
Portugali – Ganë 17:00
Uruguai – Kore e Jugut 14:00
28 nëntor
Portugali – Uruguai 20:00
Kore e Jugut – Ganë14:00
2 dhjetor
Kore e Jugut – Portugali 16:00
Ganë – Uruguai 16:00
RAUNDI 1/16:
3 dhjetor
Çifti 1: 1A – 2B 16:00
Çifti 2: 1C – 2D 20.00
4 dhjetor
Çifti 3: 1D – 2C 16:00
Çifti 4: 1B – 2A 20:00
5 dhjetor
Çifti 5: 1E – 2F 16:00
Çifti 6: 1G – 2H 20:00
6 dhjetor
Çifti 7: 1F – 2E 16:00
Çifti 8: 1H – 2G 20:00
ÇEREKFINALE
9 dhjetor
1: Fituesi i çiftit 5 – Fituesi i çiftit 6 16:00
2: Fituesi i çiftit 1 – Fituesi i çiftit 2 20:00
10 dhjetor
3: Fituesi i çiftit 7 – Fituesi i çiftit 8 16:00
4: Fituesi i çiftit 3 – Fituesi i çiftit 4 20:00
GJYSMËFINALET
13 dhjetor
Gjysmëfinalja 1: Fituesi 2 – Fituesi 1 20:00
14 dhjetor
Gjysmëfinalja 2: Fituesi 4 – Fituesi 3 20:00
VENDI 3 DHE 4
17 dhjetor
Humbësi i gjysmëfinales 1 – Humbësi i gjysmëfinales 2 16:00
FINALJA
18 dhjetor
Fituesi i gjysmëfinales 1 – Fituesi i gjysmëfinales 2 16:00