Europa League/ Barça-Junajtid në ‘kornizë’

Për të shkuar në finalen e 31 majit 2023 në ‘Puskas Arena’ në Budapest, sot paraprakisht skuadrat e Europa League mësuan shortin e fazës 1/16.

Që në fillim, dueli i zjartë Barcelona- Mançester Junajtid me goglat e hedhur në Nion që prodhuan të tjera duele mjaft interesante.

Çiftet:

Barcelona-Manchester United

Juventus-Nantë

Sporting-Midtjyland

Shahtjor Donetsk-Renës

Ajaks-Union Berlin

Bajer Leverkusen-Monako

Sevilja-PSV

Salzburg-Roma

Programi sipas datave:

Europa League

Play-off-et për fazën eliminatore: 16 dhe 23 shkurt

Raundi i 16: 9 dhe 16 mars 2023

Çerekfinalet: 13 dhe 20 prill 2023

Gjysmëfinalet: 11 dhe 18 maj 2023

Finalja: 2023 maj në ‘Puskas Arena’ të Budapestit./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!