Titulli botëror, Kuartarao 4 vende para Banjajës

Pole position për Horge Martin në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Valencias. Spanjolli konfirmon veten si më i shpejti nga të gjithë në xhiron e shpejtësisë me një garim spektakolar e perfekt.

Kompletimin e podiumit e realizojnë Mark Markez dhe Xhek Miler të cilët pritet të jenë sfiduesit e spanjollit.

Kualifikim i mirë për francezin Fabio Kuartararo. Kampioni në fuqi në këtë garë individuale me Francesko Banjajën e mban larg me katër vende. Favoriti i madh për titullin kampion në botërorin e vitit 2022 niset i teti.

Janë 23 pikë që duhen rekuperuar nga francezi i Yamaha-s. Ndaj gara e nesërme pritet të ofrojë emocione të mëdha. Ajo do të startojë në orën 14:00.

Radha e nisjes:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!