Mbyllet faza e grupeve, Conference përcakton…

Conference League ka mbyllur sot fazën e grupeve. Ndeshjet e sotme kanë përcaktuar plotësisht grupin e skuadrave që vijojnë rrugëtimin në raundin e 1/16 të këtij kompeticioni.

Në Grupin A Fiorentina dhe Istanbul Bashaksehir kanë siguruar kualifikimin ndërsa nuk ia kanë dalë Riga dhe Hearts.

Në raundin tjetër do të shohim dhe anglezët e Uest Hem dhe belgët e Anderleht, pa harruar dhe Vijareal që e mbylli në krye të Grupit C.

Sakaq, Ballkani e përfundoi me humbje aventurën historike në grupet e Conference League. Skuadra e Ilir Dajës u mposht minimalisht në Rumani nga Kluzh duke u renditur e fundit në Grupin G me 4 pikë.

Rezultatet:

Grupi A:
Istanbul Bashaksehir – Hearts 3-1
Riga FS – Fiorentina 0-3

Grupi B:
FCSB (Steaua) – Uest Hem 0-3
Silkeborg – Anderleht 0-2

Grupi C:
Hapoel Ber Sheva – Austria Vienë 4-0
Leh Poznan – Vijareal 3-0

Grupi D:
Këln – Nicë 2-2
Partizan Beograd – Slovaçko 1-1

Grupi E:
Apolon Limasol – Vaduz 1-0
AZ Alkmar – Dnipro 2-1

Grupi F:
Djurgarden – Shamrok Rovers 1-0
Gent – Molde 4-0

Grupi G:
Kluzh – Ballkani 1-0
Sllavia Pragë – Sivaspor 1-1

Grupi H:
Punik – Basel 1-2
Zhalgiris Vilna – Slovan Bratislava 1-2 /Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!