Roma, bileta kalon nga ‘Olimpico’, Ronaldo festa ndryshe…

Rikthehet me gol Kristiano Ronaldo. Festa e veçantë i ngjan një lutjeje. Junajtid kalon grupin bashkë me Sociedad.

Përgatiti: Sara Gjidiaj

Mbyllen tërësisht llogaritë në Grupin A. Arsenal dhe PSV Eindhoven kalojnë në fazën tjetër, ndërsa Zyrih dhe Bodo/Glimt luftojnë për vendin e tretë që i dërgon në fazat finale të Conference League.

Romës nuk i bën punë fitorja e sotme ndaj Helsinkit për të siguruar kualifikimin në Grupin C pasi mbetet në vend të tretë me pikë të barabarta me Ludogorets me të cilin do luajë aktin e fundit në Romë.

Është vënë vula edhe në Grupin E me Mançester Junajtid dhe Real Sociedad që vijojnë aventurën evropiane teksa Sherifi i Regi Lushkjes mbetet jashtë bashkë me Omonia Nikozian.

Në Grupin F, Lacio fitoi me përmbysje ndaj Midtjyland dhe merr kryesimin e grupit bashkë me Shturm Graz që fitoi ndaj Fejnordit.

Grupi A:
Zyrih – Bodo/Glimt 2-1
PSV Eindhoven – Arsenal 2-0

Grupi B:
Larnaka – Dinamo Kiev 3-3
Fenerbahçe – Rëne 3-3

Grupi C:
Ludogorets – Real Betis 0-1
Helsinki – Roma 1-2

Grupi D:
Malmo – Union Xhilosë 0-2
Union Berlin – Braga 1-0

Grupi E:
Mançester Junajtid – Sherif Tiraspol 3-0
Omonia Nikozia – Real Sociedad 0-2

Grupi F:
Lacio – Midtjyland 2-1
Shturm Graz – Fejnord 1-0

Grupi G:
Frajburg – Olimpiakos 1-1
Nantë – Karabak

Grupi H:
Ferencvarosh – Monako 1-1
Crvena Zvezda – Trabzonspor 2-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!