MotoGP/ Pole për Martin, Kuartararao niset i pesti

  • Piloti i Ducati Pramac, Horge Martin ka siguruar ‘pole position’ në Pfillip Island në Australi. Me tri gara nga epilogu, kryesuesi i Botërorit Kuartararao udhëheq me vetëm dy pikë ndaj Banjajës.

Horge Martìn ka siguruar pole për ‘Çmimin e Madh’ të Australisë në Phillip Island. Piloti spanjoll, i cili xhiroi me kohën më të mirë me 1:27.767 në kualifikuese, paraprin Honda-n e Mark Markez-it dhe Ducati-n e Francesko Banjajas

Vendi i katërt për Aprilia me Aleks Espargaro, i ndjekur nga lideri i Kampionatit Botëror Fabio Kuartararo i cili do të nisë nga rreshti i dytë në vendin e pestë përpara Ducatit tjetër të Zarko./Sportiim.al/

Radha e nisjes mengjesin e së dielës ora 05 me orën e Shqipërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!