Tirana-Laçi (Live)

Tirana-Laçi 3-3 final

22′: Gol Laçi shënon Mazrekaj 0-1

23′:Gol Tirana, shënon Xhixha 1-1

37′:Gol Tirana, shënon Xhixha 2-1

63′:Gol Laçi, shënon Borisjuk me penallti 2-2

73′:Gol Tirana shënon Xhixha 3-2

89′:Gol Laçi shenon Mazrekaj 3-3

Java e 7-të e Abissnet Superiore, disi e ngjeshur për shkak të ndeshjeve të Kupës në mesjavë, starton sot me 2 ndeshjet e orës 15:00, Tirana – Laçi dhe Erzeni – Egnatia.

Me moralin e ngritur pas fitores në derbi, bardheblutë përballen me Laçin e vendit të fundit që ka koleksionuar 5 humbje radhazi me të njëjtin rezultat.

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën që do të nisë në15:00.

Formacionet zyrtare:

Tirana – Laçi

TIRANA: Bekaj, Husein, Behiratçe, Aleksi, Ismajlgeci, Deliu, Limaj, Kallaku, Xhixha, Patrik Robson, Hasani. Tr: Orges Shehi

LAÇI: Dajsinani,Velkovski, Alla, Turkaj, Roganoviç, Cucin, Ujka, Borisjuk, Ziko, Adeleke, Mazrekaj. Tr: Dejan Vukiçeviç

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!