Vllaznia, short i hekurt për shkodranet në grupe

Çelsi, PSG dhe Real Madrid zbarkojnë në Shkodër, short i vështirë për Vllazninë

Vllaznia e femrave arriti të shkruante historinë duke kapërcyer fazën “play-off” të Champions League dhe duke siguruar pjesëmarrjen në grupe mes 16 skuadrave më të mira të Europës.

Shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës me start në 13:00 përcaktoi edhe kundërshtarët e vajzave shkodrane për ndeshjet që do të nisin më 19 tetor. Goglat rezervuan grupin më të vështirë për kuqeblutë, atë A, ku bëjnë pjesë edhe Çelsi, PSG dhe Real Madrid.

Grupi A: 
Çelsi
PSG
Real Madrid
Vllaznia

Grupi B: 
Volfsburg
Sllavia Pragë
St. Polten
Roma

Grupi C: 
Olimpik Lion
Arsenal
Juventus
Zyrih

Grupi D:
Barcelona
Bajern Mynih
Rozengard
Benfika/S.Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!