De Biazi zgjat kontratën me Azerbajxhanin

  • Bie mundësia për të rikthyer Xhani De Biazin (66 vjeç) për herë të dytë në krye të Kombëtares kuqezi. Së paku dhe për disa vite.

Sot AFFA përmes një vendimi të Komitetit Ekzekutiv i kësaj Federate ka mbajtur mbledhjen e radhës sot, ku mes disa pikave që shqyrëtoi vendosi:

“Afati i kontratës me trajnerin e kombëtares së Azerbajxhanit, Xhani De Biazi, të vijojë edhe për një periudhë kualifikuese”.

Ish trajneri kquezi teksa e dërgoi për herë të parë Shqipërinë në një fazë finale të UEFA-s (Euro 2016) e nisi punën te Azerbajxhani në korrik të vitit 2020.

Italiani e udhëhoqi ekipin kombëtar të këtij vendi drejt promovimit në Ligën B të Ligës së Kombeve, pasi doli fitues në Grupin 3 të Ligës C me 13 pikë të grumbulluara prej gjashtë ndeshjeve. Federata i beson edhe për një ‘mandat’/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!