Superkupa e Spanjës në Arabi Saudite, Pike dorëzon faturat në Prokurori

Për mbrojtësin e Barcelonës dhe kombëtares spanjolle Zherard Pike, problemet rreth tij, nuk kanë të sosur. Menjanë situatën me Shakirën, Pike ai që kohë më parë u akuzua për disa parregullësi por dhe përfitime të mundëshme në llogarinë e Rubilias.

ndërkohë. një vit më parë, Presidenti i Federatës Spanjolle, Rubiales ka arritur të zgjasë kontratën me vendin arab për ti luajtur finalet deri në vitin 2029 në Arabinë Saudite.

Për tu kujtuar se në kontartë shkruhet se RFEF do të përfitojë 30 milion euro në vit nga akordi i ri i arritur me vendin organizator.

Ndërkohë sipas El Mundo del Siglo XXI, ishte vetë mbrojtësi ndërmjetës ai që i dorëzoi Prokurorisë Kundër Korrupsionit 10 fatura që rrjedhin nga ato që kompania e tij ka në dispozicion për të dërguar Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite. Mbrojtësi i dërgoi vullnetarisht shkresë- faturat në përpjekjet e tij, prej 800 mijë euro për çdo faturë të përpunuar nga Kosmos dhe agjencisë saudite për ndërmjetësimin e tij.

Anti-Korrupsioni ka kërkuar të gjithë dokumentacionin e mundshëm për këtë çështje nga Agjencia e të Ardhurave, CSD, IGAE, RFEF dhe regjistrat komercialë. Synimi i Prokurorisë është mbledhja e informacionit për të ardhurat fikse dhe të ndryshueshme të mbledhura vitet e fundit nga Rubiales.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!