Portugali- Spanjë finale, Shqipëria e Kosova për një mbyllje pozitive

Zhvillohen sot ndeshjet e fundit të UEFA Nations League në ligat A, B dhe C.

Në A2 supersfida vjen nga Portugalia aty ku vendasit e vendit të parë do të përballen me Spanjën e cila humbi sfidën e kaluar me Zvicrën 1-2.

Për iberikët e teknikut Luis Enrikes vlen vetëm fitorja. Fituesi i këtij grupi plotëson kuartetin ‘Final Four’.

Ndërkaq sot veç Shqipërisë në fushë do të jetë edhe Kosova e cila pret Qipron. Të gjitha takimet startojnë në 20:45.

Programi i ditës së sotme në Nations League:

Liga A:

Portugali- Spanjë

Zvicër-Republika Çeke

Liga B:

Irlandë-Armeni

Ukrainë- Skoci (në Krakov, Poloni)

Shqipëri- Islandë

Norvegji-Serbi

Suedi- Slloveni

Liga C:

Greqi- Irlanddë e Veriut

Kosovë- Qipro/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!