Anglia rrezikon Ligën A, Nations shtatë duele

Liga A Grupi 3 sot me dy supersfida. Kështu në Lajpcig Gjermania pret kryesuesit befasues të Hungarisë ndërsa Italia e Mançinit pret Anglinë e Sauthgejt në Milano. Situata e nderë e anglezëve në këtë kompeticion mund të kompromentojë rrëzimin e tyre nga Liga A. Gjithnjë nëse sot munden nga axurrët në ‘San Siro’.

Në fushë për Ligën B edhe Bosnjë & Hercegovinë- Mali i Zi dhe Finlandë- Rumani. Gjeorgji- Maqedonia e Veriut dhe Bullgari- Gjibraltar janë sfida për Ligën C ndërsa Estoni- Maltë e vetmja ndeshje e Ligës D. Ndeshjet sot në 18:00 (2 takime) dhe 20:45.

Ndeshjet sot, Nations League:

Liga A

Gjermani- Hungari

Itali- Angli

Liga B:

Bosnjë & Hercegovinë- Mali i Zi

Finlandë- Rumani.

Liga C:

Gjeorgji- Maqedonia e Veriut 18:00

Bullgari- Gjibraltar

Liga D:

Estoni-Maltë 18:00/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!