Tifozë të dhunshëm, Nicë-Këln shtyhet për në 19:40

Sfida e Conference League Nice-Këln e programuar të niste në 18:45, është shtyrë për trazira mes tifozëve. Sipas mediave UEFA-s takimi do të nisë 55 minuta tej orarit zyrtar.

Sakaq, pa nisur ende gara ata janë përleshur mes tyre tyre dhe kaq ka mjaftuar që delegati i ndeshjes të mos lejojë vijimin e takimit.

Gjatë gjithë ditës raportohet se ka pasur probleme. Mediat franceze raportojnë se tifozët e skuadrës gjermane kishin thyer pikërisht dyqanin e klubit francez. Nga ana tjetër mbështetësit e Nicës janë në “rreth” sa iu takon trazirave. Viti i kaluar për ta, ishte me episode vandailzmash në Ligue 1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!