Roma prezantim i dobët, Junajtid vuan gjykimin

  • Një penallti e dyshimtë kundër dhe një e padhënë për Mançester Junatid e vendosin italianin Bello mes kritikave. Arsenal fiton në Zvicër ndërsa Lacio shpartallon Fejnordin

U luajtën sot ndeshjet e para të grupeve për Europa League. Arsenal nuk zhgënjen në start, gjë që e bën Roma me humbjen 2-1 përballë Ludogorets.

Sakaq, Lacio nderon skuadrat italiane me fitoren ndaj ish-finalistëve të Conference League, teksa mundet minimalisht Mançester Junajtid nga spanjollët e Real Sociedad.

Rezultatet:

Grupi A
Zyrih – Arsenal 1-2
PSV – Bodo/Glimt 1-1

Grupi B
AEK Larnaka – Renë 1-2
Fenerbahçe – Dinamo Kiev 2-1

Grupi C
Helsinki – Real Betis 0-2
Ludogorets – Roma 2-1

Grupi D
Malmo – Braga 0-2
Union Berlin – St.Gilloise 0-1

Grupi E
Mançester Junajtid – Real Sociedad 0-1
Omonia Nikozia – Sherif Tiraspol 0-3

Grupi F
Lacio – Fejnord 4-2
Shturm Graz – Midtjylland 1-0

Grupi G
Frajburg – Karabak 2-1
Nantë – Olimpiakos 2-1

Grupi H
Ferencvarosh – Trabzonspor 3-2
Crvena Zvezda – Monako 0-1/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!