Liga e Konferencës/ Ballkani, starti në grupe

Conference League sikundër Champions e Europa League sot me fushatën e betejave në grupe. Ndeshje të shumta duke nisur prej orës 18:45 dhe ato të mbrëmjes me start në 21:00.

Ndërkaq, sot dhe debutimi historik i Ballkanit në këtë fazë të këtij kompeticioni. Kampionët e Kosovës, të shortuar në Grupin G, e nisin përballë skuadrës rumune të Kluzh në 18:45.

Dueli në “Fadil Vokrri” të Prishtinës. Kjo ndeshje gjykohet nga Urs Shnyder nga Zvicëra.

Ndeshjet sot:

Grupi A
Fiorentina – Rigas FS 18:45
Hearts – Istanbul Bashaksehir 18:45

Grupi B
Anderleht – Silkeborg 18:45
Uest Hem – FCSB (Steaua) 21:00

Grupi C
Austria Vienë – Hapoel Ber Sheva 18:45
Vijareal – Leh Poznan 18:45

Grupi D
Nicë – Këln 18:45
Sllovaçko – Partizan Beograd 18:45

Grupi E
Vaduz – Apolon Limasol 21:00
Dnipro – AZ Alkmar 21-00

Grupi F
Molde – Gent 21:00
Shamrok Rovers – Djurgarden 21:00

Grupi G
Ballkani – Kluzh 18:45
Sivaspor – Sllavia Pragë 21:00

Grupi H
Bazel – Punik 21:00
Sllovan Bratisllava – Zhalgiris Vilnius 21:00/S.Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!