Haland rekord, Liverpul vuajtje ndaj Njukasëll, Seria A pa ‘gola’

Erling Haland 9 gola në 5 javë si askush më parë në Premier. Isak i Njukasëll debuton me gol, Napoli ndalet nga Leçe.

Premier League pas 4 dueleve të ditës së martë sot vijoi sot me 5 sfida të tjera. Liverpul shënon golin e fitores me Karvajon në minutat shtesë ndaj Njukesëll duke i dhënë trajtën dramatike takimit të luajtor në ‘Anfield’.

Ndërkaq Arsenal nuk ndërpret serinë e fitoreve dhe kryeson klasifikimin me pikë të plota. Edhe Siti merr një fitore të thellë ndaj Notingem Forest me tripletën e Haland.

Mjaft i luftuar figuroi edhe derbi i Londërs mes Uest Hem të David Mojes dhe Totenhemit të Antonio Kontes.

Sakaq në Serie A Juventus triumfon ndaj Specias me rezultatin 2-0, teksa ndalen në barazim 1-1 Lacio dhe Napoli, përkatësisht nga Sampdoria dhe Leçe./S. Gjidiaj/

Premier Leauge:
Arsenal – Aston Vila 2-1
Mançester Siti – Notingem Forest 6-0
Liverpul – Njukesëll 2-1
Uest Hem – Totenhem 1-1
Burnemuth – Uolves 0-0

Serie A:
Empoli – Verona 1-1
Sampdoria – Lacio 1-1
Udineze – Fiorentina 1-0
Juventus – Specia 2-0
Napoli – Leçe 1-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!