Xhokoviç deklaron: Nuk do jem në ‘US Open’

Pasi humbi Australian Open në janar, tenisti serb Novak Xhokoviç do të mungojë edhe në turneun e US Open.

Kështu një nga turnetë më të rëndësishëm në sportin e raketave humb fituesin e fundit të Wimbledon. Arsyeja dihet. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk lejojnë të shkelin persona të pavaksinuar ndaj COVID-19.

Njoftimin e ka bërë vetë 34 vjeçari ndërsa sikundër në të kaluarën nuk pranon të vaksinohet për COVID-19.

“Me keqardhje njoftoj se nuk do të fluturoj për në SHBA për turneun e US Open. Faleminderit për mesazhet plot dashuri dhe mbështetje.

I uroj fat kolegëve të mi. Unë do të mbetem në një formë të mirë dhe me moralin lart në pritje të mundësisë për të garuar sërish. Shihemi së shpejti”,thotë kampioni i tenisit./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!