Goglat e Europa League, Grupi A dhe G të vështirë

Pa shortit të grupeve të Ligës së Kampionëve sot në 13:00 goglat u përzien për 32 skuadrat e Europa League. Ata mësuan ndarjen në grupe për një nga fazat më të rëndësishme të këtij kompeticioni që do të startojë më 8 shtator dhe do të përfundojë me 3 nëntor.

Finalja do të zhvillohet në “Puskas Arena” të Budapestit më 31 maj 2023. Për të vazhduar më pas me play off-et në gjysmën e dytë të shkurtit e më pas në fillim të marsit starti i xhiros së fazës finale me 1/16-at.

Sakaq short i thjeshtë për Arsenalin. Sherif Tiraspol ku aktivizohet kavajasi Regi Lushkja u vendos në grup me Mançester Junajtid e Sociedad.

Shorti i Europa League:

Grupi A:
Arsenal
PSV
Bodo Glimt
Zyrih

Grupi B:
Dinamo Kiev
Renë
Fenerbahçe
Larnaka

Grupi C:
Roma
Ludogorets
Real Betis
Helsinki

Grupi D:
Braga
Malmo
Union Berlin
Gilloise

Grupi E:
Mançester Junajtid
Real Sociedad
Sherif Tiraspol
Omonia Nikozia

Grupi F:
Lacio
Fejnord
Midtjylland
Shturm Graz

Grupi G:
Olimpiakos
Karabak
Frajburg
Nantes

Grupi H:
Crvena Zvezda
Monako
Ferencvarosh
Trabzonspor

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!