UEFA/ Saki dhe Ançeloti trajnerët fitues

Arrigo Saki 76 vjeç, ish trajneri i famshëm i Milnait është nderuar nga ana e UEFA-s me çmimin e Presidentit për arritjet e tij në futboll. Këtë trofe ia dorëzoi sot në Stamboll, vetë kreu i UEFA-s Aleksandër Ceferin.

Ndërkohë një italian tjetër mjaft i lauruar me trofe në arenën europiane u shpall ‘Trajneri i Vitit’. Bëhët fjlë për teknikun 63 vjeçar Karlo Ançeloti i cili drejton aktualisht Realin e Madridit.

Për këtë çmim mjaft prestigjioz në kontinent ishin edhe dy strategët e Premier League, Pep Guardiola dhe Jurgen Klop. Karleto fitoi…/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!