Shorti i Champions, Grupi C tri të mëdha…

Sot në Stamboll (Turqi), vendin që do të presë finalen e edicionit 2022/23, UEFA hodhi sot shortin e grupëve të Ligës së Kampionëve

Përsëritet edicioni i kaluar. Bajern dhe Barcelona në të njëjtin grup me të vetmin ndryshim: Levandovski ndërron fanellë. Për tu cilësuar si grup “ferri” mendojnë goglat. Me ta bashkohet Inter i Milanos.

Në Stamboll të Turqisë me start në orën 18:00, mes emrave të rëndësishëm të historisë së futbollit, u hodh shorti përcaktues i grupeve të Champions Leauge. 32 skuadrat më të mira në Europë u ndanë në tetë grupe me nga katër si më poshtë:

Grupi A:
Ajaks
Liverpul
Napoli
Rejnxhërs

Grupi B:
Porto
Atletiko Madrid
Bajer Leverkusen
Klub Bruzh

Grupi C:
Bajern Mynih
Barcelona
Inter
Viktoria Plzen

Grupi D:
Eintraht Frankfurt
Totenhem
Sporting
Marsejë

Grupi E:
Milan
Çelsi
Strasburg
Dinamo Zagreb

Grupi F:
Real Madrid
Lajpcig
Shahtjor Donjetsk
Sëlltik

Grupi G:
Mançester Siti
Sevilja
Borusia Dortmund
Kopenhagen

Grupi H:
PSG
Juventus
Benfika
Makabi Haifa

Ndeshjet e grupeve për Ligën e Kampionëve do të zhvillohen duke filluar nga 6 shtatori e deri më 2 nëntor, ndërsa nesër do të jetë radha e Europa Leauge dhe Conference Leauge për të përcaktuar ndarjen në grupe. S.Gjidiaj/

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!