Real Madrid nuk e grumbullon, Kasemiro te Junajtid

Kasemiro shpërbën ‘trion’ me Modriç e Kros, gjën në ishull Ronaldon dhe Varanë me të cilët fitoi gjithëçka në Madrid.

Nesër në Balaidos (22:00), Selta Vigo-Real Madrid për javën e dytë të La Liga-s spanjolle. Kampionët e Spanjës kanë disa ditë që i kanë dhënë leje brazilianit (jo zyrtarisht) Kasemiro për t’ju bashkuar skuadrës së Mançester Junajtid në Angli.

Në fakt është eksperti i transferimeve Fabrizio Romano i cili ka raportuar se tani ka një marrëveshje mes dy klubeve për transferimin e 30 vjeçarit për 70 milionë euro.

Braziliani do të bëjë kalimin në Premier League për të nisur një sfidë të re, vërtetë sinjifiktive, në karrierën e tij futbollistike./Sportiim.al/

*Kjo është lista e Ançelotit për takimin me Selta Vigon nesër.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!