Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Ish-sulmuesi i Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit në Superiore Realdo Fili do të vijojë karrierën futbollistike te Çernomorets Odesa në Ukrainë.

Lajmin e bëri publik përmes një postimi në Instagram ish drejtori sportiv i Tiranës dhe Dinamos Arbi Laçi. Tashmë në rolin e menxherit, Laçi arrin të kryejë këtë levizje efikase për lojtarin.

Fili pas aventures 2 vjeçare me Botoshanin në Rumani ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare me ekipin ukrainas të Çernomorets./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!