Botërori afron me një ditë…

Botërori i Katarit sipas FIFA-s nis më 21 nëntor dhe mbyllet më 18 dhjetor 2022, por duhet të hapë Katar-Ekuador

Një media sportive në Argjentinë ka raportuar se data e startit të Katar 2022′ në progarm për të nisur më 21 nëntor të afrohet me një ditë. Sipas
‘Diario Ole’ ndeshja hapëse do të ndryshojë me FIFA-n që ka gatti formulën.

Propozimi është që Katari vendas, ta luajë ndeshjen e tij të parë ndaj Ekuadorit më 20 nëntor në orën 14:00.

Pa lëvizr asgjë sa i takon takimit Holandë -Senegal i cili më heret është parashkikuar të zhvillohet më 21 nëntor në orën 11:00. Duke ruajtur orën e fillimit të Anglisë kundër Iranit dhe duke përfunduar, siç është aktualisht e programuar embyllur me ndeshjen e Shteteve të Bashkuara kundër Uellsit në orën 14:00. /Sportiim.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!