UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte padyshim arritja e madhe e skocezëve të drejtuar nga holandezi van Bronkhorst. Në të vajtjes kishin humbur 2-0.

Ikën dhe Monako pas kohës shtesë me PSV (3-2) me skuadrën nga Principata e cila do kalojë në Conference. Qipriotët e Apollon i fusin të ‘dridhurat’ izrealitëve në pjesën e parë teksa shënuan dy gola.

Ndërkaq Karabak tregoi se limitet e tij në Europë janë si dikur kur me skuadrën azere aktivizohej Ansi Agolli e frekuentonte grupet. Sikundër Dinamo Zagreb edhe Karabak fiton të drejtën për të luajtur një takim play off para se të kapin grupet e Champions.

Rezultatet e ditës së sotme në të tri kompeticionet:

Zhalgiris Vilna-Bodo/Glimt 1-1 (0-5)

Apollon-Makabi Haifa 2-0 (0-4)

Viktoria Plzën– Sherif Tiraspol 2-1 (2-1)

Pynik-Crvena Zvezda 0-2 (0-5)

Midjyland-Benfika 1-3 (1-4)

Ferencvarosh-Karabak 1-3 (1-1)

Dinamo Zagreb-Ludogorets 4-2 (2-1)

PSV Eindhoven– Monako 3-2 (në shtesë) (1-1)

Sturm Grac-Dinamo Kiev 1-2 (në shtesë) (0-1)

Rejnxhers-US Xhilose 3-0 (0-2)

Europa League:

Shkupi-Shamrok Rovers 1-2 (1-3)

Conference League:

Gzira- Volfsberger 0-4 (0-0)

B36 Torshuan- Viborg 1-2 (0-3)

  • Në kllapa ndeshjet e para. /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!