UEFA në tre fronte, pritet betejë në Shkup dhe Gllasgou

Do të jetë një ditë e pasur me ndeshje të UEFA-s. Turi i tretë i UEFA Champions, Europa dhe Conferenve League do zhvillojnë takimet e kthimit kualifikuese.

Nga ora 18:00 deri në 20:45 sfidat mes të cilave dhe Shkupi-Shamrok Rovers për Europa League.

Programi i ditës së sotme në të tri kompeticionet:

Zhalgiris Vilna-Bodo/Glimt (0-5)

Apollon-Hakabi Haifa (0-4)

Viktoria Plzën- Sherif Tiraspol (2-1)

Pynik-Crvena Zvezda (0-5)

Midjyland-Benfika (1-4)

Ferencvarosh-Karabak (1-1)

Dinamo Zagreb-Ludogorets (2-1)

PSV Eindhoven- Monako (1-1)

Sturm Grac-Dinamo Kiev (0-1)

Rejnxhers-US Xhilose (0-2)

Europa League:

21:00/ Shkupi-Shamrok Rovers (1-3)

Conference League:

Gzira- Volfsberger (0-0)

B36 Torshuan- Viborg (0-3)

  • Në kllapa ndeshjet e para)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!