Verstapen i pari, Hamilton e Rasëll në podium

Maks Verstapen pa rivalë në Formula 1. Titulli i dytë gjithnjë e më pranë. Pas shumë kohësh dy Mercedes në podium.

Verstapen i pandalshëm niset i dhjeti dhe përfundon garën i pari duke fituar Çmimin e Madh të “Hungarian Grand Prix”.

I dyti u rendit Hamilton dhe i treti Rasëll i cili u nis i pari për herë të parë në karrierë.

“Red Bull” i pandalshëm ndërsa Ferrari u duk se kaloi një “krizë” gjatë garës së Hungarisë e cila sheh si fitues holandezin Maks Verstapën me 258 pikë të grumbulluara./Sara Gjidiaj/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!