Valverde rikthehet te skuadra baske

Ish trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde është emëruar trajner i ri i skuadrës së Atletik Bilbao.

Do të jetë hera e tretë në historinë e klubit që e kthen teknikun spanjoll në krye të stafit teknik të skuadrës së famshme baske.

Valverde drejtoi në të shkuarën Vijareal, Valencia, Atletik Bilbao dhe nga 2017- 2020 katalanasit e Barcelonës.

Me skuadrën e Bilbaos, Valverde ka dhe një sukses si trajner pasi në 2015 fitoi Superkupën e Spanjës. Nga sot në aventuren e radhës në ‘San Mames’.

Klubi e ka prezantuar në Twitter me një video:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!