Një muaj nga finalja e Tiranës, Kumbulla: “Ishim kështu…”

Si sot një muaj (25 maj 2022) në ‘Air Albania Stadium’, u luajt finalja e Conference League ndërmjet Romës dhe Fejnordit të Roterdamit. Një event madhështor organizuar nga UEFA dhe FSHF.

Finalja e fituar nga Roma, edhe pse pa protagonizmin e lojtarit shqiptar Marash Kumbulla, nuk e ka stepur aspak djaloshin nga Malësia e Koplikut për të kujtuar sot këtë ngjarje në të vërtetë historike për mbrojtësin Kuqezi.

Përmes një postimi në Twitter, Kumbulla ka shkruar: “Një muaj më parë ishim kështu. Ditë e paharrueshme”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!