Tirana pëson 4 gola në miqësore

Miqësore në Turqi: Fenerbahçe 4-0 Tirana (Berisha 9′, Novak 53′, Pelkas 84′, Samata 88′)

Tirana nuk ia del të lërë gjurmë në testine sotëm ndaj gjigandëve turq të Fenerbahçes. Shifrat përfundimtarë flasin 4-0 për vendasit të cilët shënuan në fillim me Mërgim Berishën në të 9′ për ta “deleguar” rezultatin e thellë në të dytën.

Skuadra vndase shënoi dhe tre gola të tjerë duke i dhënë bardhebluve një ‘dush’ të mirë para kthimit për në Tiranë.

Klubi i Fenerbahçes shkruajti në Twitter pas takimit:

“Me fitoren tonë 4-0 ka përfunduar ndeshja miqësore e luajtur me KF Tirana në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri.”

Tirana e nisi me këtë formacion takimin: Bekaj, Tosheivski, Najdovski, Behiratçe, Ismajlgeci, Aleksi, Limaj, Totre, Xhixha, Seferi, Devid De Silva. Tr: O. Shehi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!