Real huazon tre futbollistë në tre liga…

Alvaro Odriozola rikthehet nga Fiorentina në Madrid, mbrojtësi do të jetë zëvendës i Dani Karvajal në mbrojtjen e Ançelotit.

Pas nënshkrimeve të Rudiger dhe Tçouameni, Real Madrid bën gati për tre largime: Parë numrin e madh të futbollistëve në dispozicionkampionët e Spanjës dhe Europës në fuqi nisin huazimet.

Sipas raportimeve nga Mundo Deportivo, Blancos kanë mbyllur tre lëvizje në orët e fundit: atë të Luka Joviç në huazim te Fiorentina në Seria A, të Reinierit në huazim te Benfika në Portugali dhe të Takefusa Kubo te Real Sociedad.

Kubo, ndryshe nga sa ishte përfolur së fundi, do të shkojë i huazuar te baskët duke evituar idetë fillestare për një blejrje eventuale./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!