Roshi një ‘Odise’ te Sakarjaspor

Mesfushori lë Boluspor aty ku aktivizohen Balaj, G. Selmani dhe Bregu (lënë i lirë) dhe firmos për skuadrën e re në nivelin e dytë turk.

Fieraku Odise Roshi i kthen në “odise” lëvizjet me skuadrat e futbollit.Mësohet se sot 32 vjeçari kuqezi ka nënshkruar për dy vite me skuadrën e ligës së parë turke Sakarjaspor, e cila sezonin që përfundoi siguroi ngjitjen në Ligën e Parë turke.

Skuadra e fundit e Roshit ishte një tjetër skuadër e nivelit të dytë turk, Boluspor. për të nisur një aventurë të re në karrierë me ekipin e Sakarjaspor.

Ndërkaq, kontratë 2-vjeçare me klubin deri në vitin 2024.

Me fanellën e Boluspor në 28 ndeshje të edicionit të kaluar ai luajti 28 takime dhe shënoi një gol.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!