Miqësore/ Katër skuadra shqiptare, katër barazime

Në Bolu (Turqi) aty ku do të qëndrojë deri në 25 qershor, kampionët e Shqipërisë, Tirana, luajti sot ndeshjen radhës miqësore. Ndaj rumunëve të
Hermanstad skuadra e Shehit nuk shkoi më shumë se 0-0.

Më 25 qershor ekipi bardheblu do të ndeshet me Fenerbahçen e cila sot në testin me Shkupin barazoi 2-2. Po barazim 2-2 përfundoi edhe testi tjetër i një skuadre shqiptare. Makedonja GP-Drita 2-2.

Ndërkaq Partizani në slloveni u ndal 1-1 me inferiorët e Dekani-it. Goli i Muratajt në pjesën e parë u arrit në fund nga të zotët e shtëpisë. Për tu theksuar dy penallti të humbura nga skuadrat.

Priti Alban Hoxha dhe humbi Bruno Telushi. Edison Ndreca i huazuar nga Kukësi, veshi për herë të parë bluzen e ‘Demave’./Sportiim.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!