Mane zyratisht i Bajernit

Në lamtumirën me Reds, Mane thotë: “Është e çuditshme, vërtet e çuditshme të mos jesh më lojtar i Liverpulit pas gjashtë vitesh këtu”.

Në gjashtë viteve dhe po aq trofeve të fituar Sadio mane lë Liverpulin dhe i bashkohet Bajernit të Mynihut në Bundesligë.

Senegalez udhëtoi ditën e djeshme drejt Mynihut për vizitat mjekësore, ndërsa në ditën e sotme hodhi firmën në kontratën që do ta mbajë në Bundesligë për 3 vitet e ardhshme.

Situatën rreth procesit të angazhimit të Manesë 30 vjeçar te skuadra e Bajernit, e kanë bërë publik vetë bavarezët e Nangelsman me anë të një postimi në “Twitter”. Por dhe një lumë kanalesh të tjera informative sportive.

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!