Gigs dorëhiqet nga Uellsi

Mediat raportojnë se Rajan u largua për probleme ligjore në të cilat u përfshi në 2020

Një lajm jo dhe shumë i pritur vjen nga Uellsi. Rajan Gigs ka dhënë dorëheqjen zyrtarisht si trajner i Uellsit duke lënë në pikëypetje të plotë arsyet e këtij vendimi.

Duket paradoksale por ish ikona e futbollit të luajtur me Junajtid edhe pse e e kualifikoi Uellsin në ‘Katar 2022’ zyrtarizon largimin. Paçka se si trajner i parë punoi Peixh…

Ai dha këtë deklaratë të shkurtër: “Me konsideratë të lartë, por do të largohem nga posti im si menaxher i ekipit kombëtar të meshkujve të Uellsit me efekt të menjëhershëm”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!