Nderohet legjenda, Maradona në ‘avion’

Një aeroplan i vogël i quajtur “Tango D10S”, i përkushtohet i gjithi legjendës arrgjentinase dhe asaj botërore Diego Amnado Maradonës ndarë nga jeta në 25 nëntor 2020.

Ideja u bë realitet me një aeroplan “muze” me objekte të përdorura nga legjenda e futbollit në Buenos Aires .

Ai ka një kapacitet prej 12 vendësh dhe u financua nga një kompani argjentinase. E gjitha në nderim të ish-fituesit të Kupës së Botës teksa zemra e tij u ndal nga sulmi kardiak i dy viteve më parë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!