Terziç rikthehet te Dortmund

Edin Terziç është trajneri i ri i Borusia Dortmund në Bundesligë. Trajneri 40-vjeçar, i cili kishte marrë drejtimin e verdhezinjëve nga Favre sezonin e kaluar, kishte fituar Kupën DFB-Pokal dhe më pas ishte zëvendësuar nga Marko Rose.

Megjithatë klubi nga Dortmundi e mbajti në ‘gji’ në rolin e drejtorit teknik. Pasi klubi sharkoi Marko Roze, Terziç rikthehet në pozicionin e trajnerit të parë. Ai ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2025.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!