Levandovski fiton ‘Këpucën e Artë’

Polaku 33 vjeçar Robert Levandoski fiton “Këpucën e Artë” për të dytin vit radhazi.

Sulmuesi i Bajernit me 35 gola të shënuar në Bundesligë, paraprin Kilian Mbape (28) dhe dyshen e formuar nga Çiro Imobile dhe Karim Benzema (27). Haland përfundon jashtë top-10.

Klasifikimi:

1. Robert Lewandowski (Bayern Munich) 70, 2. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) 56, 3. Ciro Immobile (Lazio) 54, 3. Karim Benzema (Real Madrid) 54, 5. Wissam Ben Yedder ( Monaco) 50.

6. Ohi Omoijuanfo (Zvezda / Molde) 49.5, 7. Patrik Schick (Bayer Leverkusen) 48, 7. Dusan Vlahovic (Juventus / Fiorentina) 48, 9. Mohamed Salah (Liverpool) 46, 9. Son (Tottenham) 46, 11. Erling Haaland (Borussia Dortmund) 44./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!