Kampionët dhe skuadrat e rrëzuara në ‘Top 5’

22 maji 2022 plotësoi tabllonë e plotë të verdikteve finalë për 5 kampionatet më të forta në Europë.

Sportiim.al, ju sjell skuadrat kampione dhe ato që edicionin e ri 2022-23 do të garojnë një ligë më poshtë.

Përjashtim bëjnë kampionati gjerman dhe ai francez teksa formula ju jep një shans skuadrave të pozicionuara në play out.

Këpuca e Artë 2021-22 Robert Levandovski (Bajern) me 35 gola.

Verdiktet kryesore në 5 kampionatet kryesore:

Premier League:

Kampion: Mançester Siti

Rrëzohen: Bërnli, Uatford, Noruiç.

La Liga:

Kampion: Real Madrid

Rrëzohen: Granada, Levante, Alaves

Seria A:

Kampion: Milan

Rrëzohen: Kaljari, Xhenova, Venecia

Bundesliga:

Kampion: Bajern Mynih

Rrëzohen: Arminia Bielefeld, Grojter Furth (Hertha Berlin play out)

Ligue 1:

Kampion: PSG

Rrëzohen: Metz, Bordo (Sent Etien play out)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!