Play Off-e dhe Play out-e, inferioret në fushë

Sot do të zhvillohen disa play off-e dhe play out-e në Kategori të Parë dhe të Dytë. Në program duelet si më poshtë:

Play off, Kategori e Parë

16:00

Korabi-Tomori (në Peshkopi)

Apolonia- Tërbuni (në Fier)

Skuadrave vendase ju mjafton barazimi për të ecur më tej. Fituesit zhvillojnë një finale në fushë neutrale. Në raundin e radhës, fituesi i kësaj finaljeje udhëton drejt vendit të tetë të Superiores për një takim i cili vlen biletën e fundit që do të garojë edicionin 2022-23 në Abissnet Superiore.

Play out, Kategoria e Parë:

15:00

Pogradeci- Oriku (në Peqin)

Turbina- Devolli (në Durrës)

Ndeshjet do të zhvillohen me një takim në fusha asnjanëse. Ekipet fituese do të luajnë në Kategorinë e Parë për sezonin 2022-2023, ndërsa humbësit në të Dytën.

Play out, Kategoria e Dytë

15:00

Gramozi- Delvina (në Lushnje)

Ekipi fitues do të jetë pjesë e Kategorisë së Dytë në sezonin 2022-2023, ndërsa humbësi në Kategorinë e Tretë. (Përgatiti: Erga Kenga)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!