Korabi apo Apolonia përballë Egnatias, bie Pogradeci

Korabi-Apolonia në një finale për të marrë biletën e skuadrës që ndeshet me Egnatian.

U luajtën sot disa play off-e dhe Play out-e në nivelin e dytë dhe të tretë të futbollit shqiptar. Kështu Korabi- Tomori 1-0 dhe Apolonia- Tërbuni 1-0 kaluan ndeshjet e tyre me një takim.

Në Play Out surpriza erdhi nga dueli Pogradeci-Oriku luajtur në Peqin teksa skuadra liqenore u mund 1-2 duke rënë në Kategorinë e Dytë. Oriku një kat më lart.

Qëndron Turbina e Sinan Bardhit e cila mundi me vështirësi Devollin 1-0 në Durrës.

Rezultate sot:

Play off, Kategori e Parë

16:00

Korabi-Tomori 1-0

Apolonia- Tërbuni 1-0

Play out, Kategoria e Parë:

15:00

Pogradeci- Oriku 1-2

Turbina– Devolli 1-0

Play out, Kategoria e Dytë

Gramozi- Delvina 1-3 (në Lushnje)

Ekipi fitues Delvina do të jetë pjesë e Kategorisë së Dytë në sezonin 2022-2023. Rrëzohet Gramozi./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!