Superiorja e gjitha të shtunën

Do të luhet të shtunën në 17:15 minuta. Të gjitha ndeshjet e javës së 34 Abissnet Superiore por dhe ato që janë në kalendar e 35-ta dhe 36-ta në një orë dhe ditë.

Kështu Tirana, kampione e re e Shqipërisë në Superiore dhe Laçi nënkampion i vendit por dhe Skënderbeu i rrëzuar nga kategoria janë ekipet më të “pa interesuara” në garën në vijim.

Vllaznia, Partizani dhe Kukësi për dy vende europiane, ndërsa në fund gara duket e përfunduar me verdiktet: Dinamo shoqëon korçarët një ligë më poshtë dhe Egnatia e cila do luajë në fushën e saj takimin shtesë play out me fituesin e playoff-it të Kategorsë së Parë.

Java e 34, 14 maj 2022:

17:15

Skënderbeu- Laçi

Kastrioti- Teuta (Kamëz)

Egnatia-Partizani

Tirana- Vllaznia

Kukësi- Dinamo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!