Verstapen fiton në Majemi

Holandezi shfrytëzoi në xhiron e 9-të konsumimin e gomave të pilotit të Ferrait, Sharls Leklerk duke e parakaluar e mbyllur i pari.

Maks Verstapen fiton Çmimin e Madh të Majemit më SHBA. Fitorja e 23 në karrierë dhe e para në pistën e re për pilotin e Red Bull i cili u nis nga vendi i tretë në cirkuitin e ri.

Gara që në fillim e zjarrtë me holandezin e Red Bull i cili parakalon që në start Sainz dhe pas disa xhirove edhe pilotin kryesor të Ferrarit Sharls Lelerk.

Në fund kur makina e sigurisë u fut në pistë pas incidenteve mes makinave që vinin nga prapa, monegasku me të rinisur gara u përpoq të rihapte podiomin e vendit të parë por kampioni në fuqi Verstapen, arriti të mbyllë i pari.

Renditja:

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!