Trabzonspor kampion në Turqi pas 38 viteve

Trabzonspor fitoi për herë të shtatë kampionatin e Superligës turke. Duket historike pasi skuadra ka 38 vite pa e prekur trofeun prestigjioz.

Kështu ekipi Abdullah Avçi, tre javë nga fundi rikthen trofeun në zonën juglindore të Turqisë. Matematika foli pas një barazimi në shtëpi me Antaliaspor.

Tifozët e skuadrës së Trabzonsporit pushtuan fushën për të festuar triumfin kur ndeshja ende nuk kishte përfunduar. Marek Hamshik, prej vitesh protagonist i Napolit aktualisht me skuadrën kampione turke por dhe danezi Kornelius, i cili pas eksperiencave me Atalantën dhe Parmën figuron golashënuesi më i mirë i turneut./Sportiim.al/

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!