Flamurtari ngjitet një ‘kat’, vjen Kategoria e Parë

Sukses i skuadrës së Dritan Resulit, skuadra e famshme shqiptare përmbush objektivin sezonal, ngjitjen një Kategori.

Flamurtari ngjitet në Kategorinë e Parë pas vetëm një sezoni në Kategorinë e Dytë. Vlonjatët kanë fituar bindshëm sot ndaj AF Luftëtarit të Gjirokastrës në shifrat 4-1.

Autortët e golave për dy skuadrat e “humbura nga harta elitare futbollistike”, ishin Olivera, Bici, Çelhaka e Diamanti për kuqezinjtë dhe Boni me penallti për bluzinjtë e ‘rinovuar’.

Kështu pas 20 javëve në Grupin e Jugut ndërsa duhen dhe dy takime nga epilogu, Flamurtari i Vlorës rikthehet në Kategori të Parë./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!