Tiranën dhe Kastriotin askush nuk i…ndal

Tirana titulli i 26-të i ‘garantuar’, Kastrioti në zonë të gjelbër.

Kastrioti i Krujës shkëlqen sërish. Skuadra me Emiljano Çelën në timon arrin të thyejë edhe Kukësin duke bërë që gara për europën të bëhët mjaft intriguese.

Gjashtë fitore dhe 1 barazim në 7 javët e fundit e kthejnë ekipin e Kastriotit një nga ekipet që përfundimisht ka bërë të ‘gjelbër’ qëndrimin.

Në Kamëz ndeshja ndahet me një gol të Bedri Grecës i cili në një pozicion ballor, ndëshkon portierin Xhika të Kukësit.

Në Rrogozhinë, Tirana bën kampionen dhe për tu shfaqur e tillë në fushë mendojnë kampionë si Xhixha, Hoxhallari e Najdovski.

Laçiani i bardhebluve shënoi në portën e Pujës pas 24 sekondave lojë ndërsa kapiteni me supergolin në të 53′ jep siguri fitores. Tirana me Najdovskin në të 73′ shënon dhe të tretin. Pikët i japin “goditjen” e madhe titullit të 26 kampion të Shqipërisë. /Sportiim.al/

Për Egnatian kjo humbje nuk duhet kaluar paq pasi kalendari nuk favorizon. Java mbyllet nesër me tri takime të tjera.

Superiore, java e 29:

Kastrioti-Kukësi 1-0

Egnatia- Tirana 0-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!